I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • jetA
    link
    fedilink
    English
    arrow-up
    4
    ·
    5 hours ago

    What’s your favorite way to prepare the eggs?